A biomérnök BSc szakot 2006-ban alapították a Debreceni Egyetemen. Az első két évfolyam még kis létszámmal indult, de mára a Természettudományi és Technológiai Kar egyik legnépszerűbb mérnöki szakjává nőtte ki magát. A Biomérnöki Tanszék (Department of Biochemical Engineering) 2011. július 1-vel kezdte meg önálló működését.
A biomérnök BSc szakot elsősorban azoknak ajánljuk, akik széles érdeklődési körrel rendelkeznek. A képzésben részt vevő hallgatók tanulmányaik során nemcsak a kémiával és a biológiával ismerkedhetnek meg részletesebben, hanem jogi-, gazdasági-, és műszaki témákban is bővíthetik tudásukat. Abiomérnök BSc-s hallgatók képzésébena Biológiai és Ökológiai Intézet mellett a Kémiai, Fizikai, Matematikai Intézet is részt vesz; továbbá a TTK-n kívül a Közgazdaság- és Gazdaságtudományi, az Állam és Jogtudományi és a Műszaki Kar is oktat tárgyakat.
Ezek után adódik a kérdés: "Mit is csinál pontosan egy biomérnök?"
A biomérnök a műszaki környezetbe helyezett biológiai és biokémiai rendszerek működésével, működtetésével, optimalizálásával és fejlesztésével foglalkozik, jellemzően valamilyen gazdasági hasznot nyújtó tevékenység vagy üzletág keretében.
Lehetőségek a biomérnök BSc szak elvégzése után:
A biomérnök BSc szakon végzett hallgatók a diploma megszerzését követően elhelyezkedhetnek a biotechnológiát alkalmazó iparágak valamelyikében (pl. gyógyszeripar, fermentációs ipar, vegyipar biológiai területei, élelmiszeripar, környezetvédelem, szennyvíztisztítás, stb.) vagy a termelői szférán túl számos közfeladatot ellátó intézményben is.
Ezen kívül lehetőségük van még az egyetem kötelékében maradva elvégezni a biomérnök MSc szakot is.