Akikre büszkék vagyunk : Országuti Kerékpár

Születési hely, idő: Szolnok, 1989.04.04.
Egyesület: Aegon Notebookstore Cycling Team
Testsúly: 72 kg
Testmagasság: 181 cm

Pályafutásának jelentősebb pillanatai:

A 2006-os szezon végén, a Mátra Körön állt először rajthoz. A következő év az edzés, az állóképesség fejlesztése és a kerékpáros készségek elsajátításának jegyében telt.

A versenyszerű kerékpározást 2008-ban kezdte, az év első versenyén, a Debreceni Területi Évadnyitón 3. helyet szerezte meg. Ebben az évben kezdte barátaival kiépíteni csapata alapjait, melynek színeiben versenyez ma is.

2008-ban több versenyen is biztatóan mozgott a mezőnyben, bár az év során nem tudott a dobogón végezni, legjobb eredménye a Hajdú Kupán elért összetettbeli 4. helye volt. Az év jelentős részében a versenytapasztalatok és a kilométerek gyűjtése volt a cél.

2009 jelentette az áttörést számára. Az évet szintén Debrecenben kezdte, első Elit kategóriás versenyén 2. helyet szerzett meg. Az élet összehozta minden idők egyik legsikeresebb magyar kerékpárosával, Árvai Attilával, akitől nap, mint nap tanul a mai napig. Tavasszal már látszódott a közös munka hasznossága, a Hajdú Kupa első szakaszát, egy egyéni időfutamot megnyert, majd a második szakaszon csapata segítségének köszönhetően szerezte meg az összetettbeli 1. helyet. Hat nappal később, Május 1-én Balmazújvárosban , a König Trade Balmaz Nagydíjon 1. helyen végzett. Ezt követően folyamatos munka következett az Országos Bajnokságra való felkészülés jegyében, a Kínok Kínján, és annak felvezető versenyén,  a Kis Kupán is biztató versenyzést mutatott. Mezőtúron 4. helyen végzett, a Hegyi Országos Bajnokságot a Május végi havazás miatt elgörcsölte, 9. helyen érkezett meg az U23asok között Kékestetőre. Élete első Hosszútávú Országos Bajnokságán, Székesfehérváron a 8. helyen végzett az U23-as korosztályban.  A befektetett munka meghozta gyümölcsét. Egy héttel az Országos Bajnokság után meghívót kapott a Magyar Válogatottba. A Gemenc Nagydíjon, Magyarország leghíresebb nemzetközi versenyén képviselhette hazánkat. Csapatával rajthoz állhatott a  GP-Pnívó és a GP-Betonexpressz UCI2.1 besorolású nemzetközi versenyeken. A GP-Pnívót, melynek távja 186 km és a cél Magyarország legmagasabb pontján volt, sikerrel abszolválta. A nyár közepén, egy kis visszaesés volt tapasztalható, amit az is mutat, hogy egy edzés során történt bukás miatt ki kellett hagyjon egy kis időt a gyógyulás miatt. Talán ez a bukás is segített abban, hogy újra magára találjon. Salgótarjánban versenyzett újra, majd szeptemberben ismét a siker útjára talált. A Páros Időfutam Országos Bajnokságon párjával, Bajcsi Balázzsal a 2. helyen végezett, mindössze egyetlen másodperc hátrányban. A következő Pilis Kupa hegyi időfutamon szintén a 2. helyen végzett. A Debreceni Egyetem színeit képviselve a MEFOB-on 3. helyen zárt.

A szezon végén nagy reményekkel megkezdte a felkészülést a 2010es szezonra. Remek előjelek mutatkoztak, január végén a Cycling Sport Center teljesítménydiagnosztikai tesztjén 6.8 Watt/kg teljesítménnyel laborcsúcsot állított fel, majd csapatával Horvátországban készült az év megpróbáltatásaira.

2010es első versenye a Közép-Európai régió egyik legrangosabb kupasorozatának, a Tchibo Top Rad Ligának első fordulója volt. A Magyar Országos Szezonnyitón 3. helyen végzett. Egy héttel később, Húsvét hétfőn Wallersében egy bukás kettétörte az idei szezonját. Nagyon sok ideig tartott,míg újra kerékpárra tudott ülni, sokáig nem is versenyzett, majd Augusztus 20-án visszatért, a Hármas Csapatidőfutam OB lehett újra látni versenyezni. Az év amilyen jól indult, annyira nem hozta meg az eredményeket, de szeptember végén, kipróbálta magát a duatlon világában is, Hatvanban, a Heves megyei nyílt Duatlon Bajnokságon abszolút 1. helyen végzett.